طراحی مبلمان

یکی از مهمترین اقدامات Bauhaus استفاده از فولاد به عنوان قاب در انواع مختلف مبلمان مثل میز، صندلی، کاناپه و حتی چراغ ها بود. استفاده از وسایل ساخت ماشین و انبوه تولید شده، اشکال ساده ای را شکل داد که به کاردستی کمتری نیاز داشتند. لوله های فولادی هزینه های تولید و در نتیجه قیمت نهایی محصول را به طرز چشمگیری کاهش می دادند. آنها همچنین به ظاهر مدرن و جاری مبلمان کمک می کردند.

3


طراحان مهم


Marcel Breuen، آرشیتکت مجارستانی الاصل، طراح مبلمان و استاد مدرسه( ۱۹۰۲-۱۹۸۱ Bauhaus) اولین بار استفاده از لوله های فولادی در طراحی مبلمان  را هنگام طراحی صندلی Wassily در ۱۹۲۵، پیشنهاد کرد. Breuen از ۱۹۲۴ تا ۱۹۲۸ در مدرسه Bauhaus تدریس کرد و با اینکه در زمینه معماری تخصص داشت اما طراحی مبلمان در مدرسه تدریس می کرد. وزن کم و ظاهر ساده و زیبا و چرم دوزی صندلی Wassily به خوبی دربرگیرنده فلسفه Bauhaus در رابطه با فرم کارآمد بود. Breuen  بعدها به ایالات متحده مهاجرت کرد. در سال ۱۹۲۹، یک پیرو دیگر مدرسه Bauhaus، طراح مبلمان ۱۸۸۶-۱۹۶۹( Ludwig Van den Rohe) صندلی Barcelona را طراحی کرد. صندلی  Barcelona پایه های X شکل با رویه چرم و پشتی چرم داشت.

4

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره  میز مدیریت ، میز مدیریت اداری و میز کنفرانس ، میز کنفرانس اداری به وبسایت زیر مراجعه کنید

www.mohitara.com

توسط :
دیدگاه : ۰
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *